גיוס ליחידה

ההון האנושי ביחידה הוא המרכיב המשמעותי ביותר בדרך להצלחה במשימות המבצעיות הרבות המוטלות על היחידה בשגרה ובחירום.

המרכיב האנושי ביחידה הוא המשמעותי ביותר בדרך להצלחה במשימות המבצעיות הרבות המוטלות בשגרה ובחירום. הדבקות במשימה, היצירתיות המחשבתית, המקצועיות השאיפה למצוינות והאנשים המשרתים בה הם שהופכים את היחידה למקום מיוחד במינו ווהופכים את השירות בה לאבן דרך משמעותית בחיי כל חייל שעובר בה.

מסלול לוחם

מסלול ההכשרה ביחידה כולל מגוון רחב ומרתק של יכולות מקצועיות: לוחמת חי”ר, לוחמה זעירה, ניווט וסיור (הכוללים רמה גבוהה ביותר של הכרת השטח על שלל ממדיו), צניחה, צליפה ושימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות ומסווגות הייחודיות ליחידה. מתוך קבוצת האיכות המתחילה את מסלול ההכשרה, רק חלקם צולחים את המסלול והופכים ללוחמים מן המניין, העונדים את כנפי הלוחם הנכספות.

את המיון למסלול הלוחם ביחידה מתחילים ביום שדה – יום סיירות. הזימון ליום מיון זה יישלח לאחר הצו הראשון ובהתאם להתאמה עקרונית.

בגיבוש ליחידה יעברו המועמדים מבחנים שונים, מיונים וראיונות. את הגיבוש יעברו רק מועמדים המתאימים לשרת כלוחמי קומנדו ביחידה.

מועמדים אשר סיימו את הגיבוש, עברו אותו בהצלחה ונמצאו מתאימים ליחידה, יתחילו את המסלול להכשרת לוחמים ביחידת שלדג. לאחר סיום המסלול והשירות הסדיר ימשיכו לשרת שנה נוספת בשירות קבע.

אנו מאחלים בהצלחה לכל המועמדים למסלול הכשרת הלוחמים ביחידת שלדג!

מתנדבים

היחידה מקבלת לשורותיה אזרחים שקיבלו פטור משירות צבאי מסיבות שונות, אך בחרו להתנדב לשירות צבאי. על המועמדים המתנדבים לעבור ראיון אישי על-מנת להתקבל לשירות ביחידה.

התפקידים הפתוחים בפני מתנדבים הינם תפקידי תומכי-לחימה, הממוקדים בסיוע לגוף הלוחם ושגרה ובפעילות מבצעית.

למידע ובקשות מתנדבים יש לשלוח מייל לכתובת [email protected]

מיון תומכי לחימה ליחידות מיוחדות בחיל האוויר

מיון לתפקיד מש"ק אמל"ח

המיון מיועד לבעלי תאריך גיוס החל מחודש אוגוסט 2023 ועד חודש מאי 2024 בלבד (בנים: בעלי פרופיל 64 ומטה בנות: ללא הגבלת פרופיל).

*תהליך המיון הינו חלק מתהליך מיון צה"לי ואינו בסמכות היחידה/ עמותה.
*ישנן מגבלות רבות אשר אינן מאפשרות הגעה למיון ובכללן -פרופיל, גיל, תהליכי מיון מקבילים אשר חוסמים אפשרות למיון נוסף, התחייבויות קודמות של המלש"ב, תאריך הגיוס.

לקבלת זימון למיון, על המלש"ב/ית:

1.         למלא את "שאלון העדפות" [מה שנודע בעבר כ'מנילה'] שנמצא באזור האישי שלהם באתר צה"ל, אשר נפתח לאחר ההשתתפות ביום המא"ה.
שימו לב: בשאלון עצמו אין התייחסות ליחידה עצמה, אך רק לאחר מילוי השאלון תהליך המיון הראשוני לצה"ל יושלם, ומיטב יוכלו לשלוח למלש"ב/ית זימונים להתמיינות ליחידות השונות.

  1. 2. לשלוח מייל בקשה למיטב : [email protected]
    במייל עליו/ה לציין פרטים אישיים, את בקשתו להתמיין למקצוע זה (מש"ק אמל"ח 1809 בשלדג) ולנמק מדוע לקחת אותו למיון. לפרט במייל תחומי עיסוק רלוונטיים, ניסיון קודם, תחביבים, כישורים, יכולות וכל פרט שיתמוך בלקחת אותו/ה למיון. יש לצרף המלצות רלוונטיות גם.
    מי שלא ישלח את המייל גם אל מיטב לא יוכל להתקבל למיון.
    אין בשליחת המייל כל התחייבות מצידם לקבל את המועמדים למיון.אלו שיתקבלו לתחילת תהליך המיון, יקבלו הודעה ממיטב בלבד על זימון לכנס שייערך בחודש אוקטובר בבית חיל האוויר, למקצוע זה. רק הזימון ממיטב יהווה, למעשה, את האישור על קבלה לתהליך המיון.

* תהליך המיון הינו חלק מתהליך מיון צה"לי ואינו בסמכות היחידה. כלומר, לעמותה (וליחידה) אין דרך להשפיע על מי יגיע למיון ומי לא, אלא, זה רק בידי מיטב.

לכל שאלה, מוזמנים לשלוח הודעה לכתובת: [email protected]
בהצלחה בתהליך המיון!

המלצה לגיוס תומך לחימה

הגשת המלצות למיון שיתקיים בינואר 2023 (למתגייסי 2024) פתוחה למשך חודש ספטמבר 2022 בלבד. כל הפרטים למילוי השאלון מפורטים מטה. לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: [email protected]

אזור לחברי עמותה רשומים בלבד

הרשמה ראשונית

הרשמה ראשונית

במידה והנכם חברי עמותת שלדג ניתן להירשם למערכת ולהיכנס לאזורים למשתמשים רשומים בלבד

לא מצליחים להרשם? צרו קשר בדוא"ל: [email protected]

לא מצליחים להתחבר?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לחצו כאן

התחברות

במידה והנכם רשומים למערכת ניתן להתחבר ולהיכנס לאזורים למשתמשים רשומים בלבד

פעם ראשונה באתר? להרשמה

יצירת קשר עם העמותה

פרסום הטבה לחברי העמותה

חברי עמותה/ בעלי עסקים המעוניינים לפרסם הטבות ייחודיות לחברי העמותה מוזמנים למלא את הטופס ובמידה וההטבה תתקבל ותענה לכל הקריטריונים היא תפורסם באתר העמותה תוך 48 שעות.

הרשמה לניוזלטר