גיוס ליחידה

ההון האנושי ביחידה הוא המרכיב המשמעותי ביותר בדרך להצלחה במשימות המבצעיות הרבות המוטלות על היחידה בשגרה ובחירום.

המרכיב האנושי ביחידה הוא המשמעותי ביותר בדרך להצלחה במשימות המבצעיות הרבות המוטלות בשגרה ובחירום. הדבקות במשימה, היצירתיות המחשבתית, המקצועיות השאיפה למצוינות והאנשים המשרתים בה הם שהופכים את היחידה למקום מיוחד במינו ווהופכים את השירות בה לאבן דרך משמעותית בחיי כל חייל שעובר בה.

מסלול לוחם

מסלול ההכשרה ביחידה כולל מגוון רחב ומרתק של יכולות מקצועיות: לוחמת חי”ר, לוחמה זעירה, ניווט וסיור (הכוללים רמה גבוהה ביותר של הכרת השטח על שלל ממדיו), צניחה, צליפה ושימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות ומסווגות הייחודיות ליחידה. מתוך קבוצת האיכות המתחילה את מסלול ההכשרה, רק חלקם צולחים את המסלול והופכים ללוחמים מן המניין, העונדים את כנפי הלוחם הנכספות.

את המיון למסלול הלוחם ביחידה מתחילים ביום שדה – יום סיירות. הזימון ליום מיון זה יישלח לאחר הצו הראשון ובהתאם להתאמה עקרונית.

בגיבוש ליחידה יעברו המועמדים מבחנים שונים, מיונים וראיונות. את הגיבוש יעברו רק מועמדים המתאימים לשרת כלוחמי קומנדו ביחידה.

מועמדים אשר סיימו את הגיבוש, עברו אותו בהצלחה ונמצאו מתאימים ליחידה, יתחילו את המסלול להכשרת לוחמים ביחידת שלדג. לאחר סיום המסלול והשירות הסדיר ימשיכו לשרת שנה נוספת בשירות קבע.

אנו מאחלים בהצלחה לכל המועמדים למסלול הכשרת הלוחמים ביחידת שלדג!

מתנדבים

היחידה מקבלת לשורותיה אזרחים שקיבלו פטור משירות צבאי מסיבות שונות, אך בחרו להתנדב לשירות צבאי. על המועמדים המתנדבים לעבור ראיון אישי על-מנת להתקבל לשירות ביחידה.

התפקידים הפתוחים בפני מתנדבים הינם תפקידי תומכי-לחימה, הממוקדים בסיוע לגוף הלוחם ושגרה ובפעילות מבצעית.

להמלצה על מועמדים-מתנדבים יש לשלוח מייל לכתובת [email protected]

מיון תומכי לחימה ליחידות מיוחדות בחיל האוויר

תקן 1809 – תפקידים מעניינים ומלאי דינאמיות, עבודה מול אנשים, עבודת בשטח, עבודה משרדית, הדרכה, עבודה מול מידע מסווג ועוד.

המיון מיועד לבעלי תאריך גיוס החל מחודש אוגוסט 2022 ועד חודש מאי 2023 בלבד (בנים: בעלי פרופיל 64 ומטה בנות: ללא הגבלת פרופיל).
הדד ליין הוא עד ה-23.9.2021!

אם למומלצ/ת יכולות מיוחדות (יכולות טכניות, ידע בשפות מחשוב, יכולות אומנתיות, ספורטיביות, הדרכתיות) נשמח לקבל תיקי עבודות ואסמכתאות לכישורים המיוחדים במייל: [email protected]
בצירוף שם ות.ז בכותרת המייל. בעלי היכולות המיוחדות יתועדפו על פי צרכי היחידה.

 במקביל למילוי הטופס, על המלש"ב/ית: 
1. למלא את "שאלון העדפות" שנמצא באזור האישי שלהם באתר צה"ל, אשר נפתח לאחר ההשתתפות ביום המא"ה.
שימו לב: בשאלון עצמו אין התייחסות ליחידה עצמה, אך רק לאחר מילוי השאלון תהליך המיון הראשוני לצה"ל יושלם, ומיטב [היחידה המופקדת על ביצוע הליכי המיון והשיבוץ לצה"ל] יוכלו לשלוח למלש"ב/ית זימונים להתמיינות ליחידות השונות.

2. לשלוח מייל בקשה למיטב: [email protected]
במייל עליו/ה לציין פרטים אישיים, את בקשתו להתמיין למקצוע זה (מש"ק אמל"ח 1809 בשלדג) ולנמק מדוע לקחת אותו למיון. לפרט במייל תחומי עיסוק רלוונטיים, ניסיון קודם, תחביבים, כישורים, יכולות וכל פרט שיתמוך בלקחת אותו/ה למיון. יש לצרף המלצות רלוונטיות גם.
מי שלא ישלח את המייל גם אל מיטב לא יוכל להתקבל למיון.
אין בשליחת המייל כל התחייבות מצידם לקבל את המועמדים למיון.

אלו שיתקבלו לתחילת תהליך המיון, יקבלו הודעה ממיטב בלבד על זימון לכנס שייערך בחודש נובמבר 2021 בבית חיל האוויר, למקצוע זה. רק הזימון ממיטב יהווה, למעשה, את האישור על קבלה לתהליך המיון.

* תהליך המיון הינו חלק מתהליך מיון צה"לי ואינו בסמכות היחידה. כלומר, לעמותה (וליחידה) אין דרך להשפיע על מי יגיע למיון ומי לא, לצערנו, זה רק בידי מיטב.

לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: [email protected]
בהצלחה בתהליך המיון!

המלצה לגיוס תומך לחימה

הגשת המלצות למיון שיתקיים בשנת 2022 (למתגייסי 2023) יפתח בחודש ספטמבר 2022. נשלח עדכון בנושא בעת הרלוונטית. לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל: [email protected]

אזור לחברי עמותה רשומים בלבד