רב טוראי

דביר מור ז"ל

בן לחגית ורון מור

נולד ב-כ"ד בסיוון תשנ"ב, 25.06.92, בקיבוץ עמיעד

נפל בי"ג בשבט תשע"ב, 06.02.2012

בן 20 היה במותו

נפטר לאחר שחלה בחיידק אלים בעת שירותו הצבאי. הובא למנוחות בבית העלמין בעמיעד.

סיפור חייו:

דביר נולד ב- 25.06.92 בן לחגית ורון מור ואח לשחר, טל, דותן ודולב.

הוא גדל והתחנך וקיבוץ עמיעד וסיים את לימודיו בהצטיינות במגמת התיאטרון בבי הספר "עמק החולה". לאורך חייו בלט דביר בהצטיינותו בכל תחום אשר לקח בו חלק היה אהוב על כל מוריו וחבריו. בגיל 13 החל דביר ברכיבת אופניים ובמהרה הפך תחביב זה לאהבתו הגדולה. בשנים אלו פילס את דרכו לצמרת הרוכבים בארץ. בשנתו הראשונה בקטגוריית הנוער זכה בתואר סגן אלוף ישראל לקבוצת בני גילו. דביר ייצג את ישראל בנבחרת הנוער בתחרויות בינלאומיות והגיע להישגים מרשימים. כשהיה בן 16 איבד דביר את אימו חגית שנפטרה ממחלה קשה. באותה תקופה התמודד עם כל הקשיים של האובדן, אך נפש בחריקת שיניים התמיד בעיסוקיו בהצטיינות והמשיך להצליח בכל התחומים. למרות היותו הצעיר בבני המשפחה שימש עוגן לאביו ולאחיו.

דביר התנדב לשנת שירות בניצנה, שבה עסק בהדרכת טיולים, חינוך והטמעת אהבת הטבע לקבוצות המטיילים המגוונות שהדריך. בנוסף, התנדב פעם בשבוע בבית החולים סורוקה בסיוע לילדים חולי סרטן. לאחר שנת השירות התנדב לשלושה חודשים נוספים כדי להכשיר את הדור הבא של מתנדבי שנת השירות להדרכת טיולים בניצנה.

כשהיה צריך לבחור האם להתגייס לצה"ל כספורטאי מצטיין, או למסלול קרבי, בחר דביר בדרך הפחות קלה, והתנדב והתקבל ליחידת "שלדג".

(ממכתבו של הרמטכ"לרב אלוף בני גנץ)

מפקדיו של דביר מספרים, כי התבלט ביכולותיו הגבוהות ובשאיפתו להצטיין בכל מעשיו. דביר הצליח בכל יעד אשר הציב לעצמו והיה צפוי לסיים בהצלחה את מסלול הלוחם ולהתקדם לתפקידי פיקוד. דביר ניחן בכישורי הובלה ומנהיגות שקטה, ובשל כך נבחר לשמש כמוביל קורס המדריכים. דביר תואר כאדם נעים הליכות וחבר של אמת שגילה עניין רב גם בידיעת הארץ, החי והצומח בה.

בשל כל אלה ועוד היה אהוב ומוערך על ידי הסובבים אותו. דואב הלב על מותו של דביר בטרם עת. בטוחני כי דמותו תאיר את דרכם של מפקדיו וחבריו.

(מדברי ההספד כתב דותן אחיו של דביר)

דביר, אתה מהבחורים האלה שנכתבים עליהם שירים, מהבחורים האלה שנאמרות עליהם כל הקלישאות על בחור משכמו ומעלה, על מלח הארץ, על מישהו שתמיד עוזר ודואג לכולם, על בחור כריזמטי וסוחף, על בחור צנוע עם חיוך נבוך, על בחור שקט שכלפי חוץ חוסך במילים אבל בפנים מלא בכל טוב ועושה במקום לדבר, על בחור שאוהב את המדינה ואת הארץ.

אבל כל מי שפה יודע שכל הקלישאות האלה מתגמדות לעומת מי שהיית, מי שאני ידעתי שאתה ומי שאני שומע מעוד ועוד אנשים שמספרים עליך.

דביר נפל ב06.02.2012 כתוצאה מזיהום חריף בו לקה במהלך מסלול הכשרת לוחם ביחידה ולאחר שנלחם שלושה ימים על חייו. דביר שהיה במהלך טירונות יחידה לא הספיק להגשים את חלומו ולהגיע לשרת ביחידה.

יהי זכרו ברוך.

התחברות

במידה והנכם רשומים למערכת ניתן להתחבר ולהיכנס לאזורים למשתמשים רשומים בלבד

פעם ראשונה באתר? להרשמה

הרשמה ראשונית

הרשמה ראשונית

במידה והנכם חברי עמותת שלדג ניתן להירשם למערכת ולהיכנס לאזורים למשתמשים רשומים בלבד

לא מצליחים להרשם? צרו קשר בדוא"ל: [email protected]

לא מצליחים להתחבר?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לחצו כאן

יצירת קשר עם העמותה

פרסום הטבה לחברי העמותה

חברי עמותה/ בעלי עסקים המעוניינים לפרסם הטבות ייחודיות לחברי העמותה מוזמנים למלא את הטופס ובמידה וההטבה תתקבל ותענה לכל הקריטריונים היא תפורסם באתר העמותה תוך 48 שעות.

הרשמה לניוזלטר