תכנית עבודה 2018

תכנית עבודה שנתית 2018

עמותת יוצאי שלדג

 

עמותת יוצאי שלדג הנה עמותה של בוגרי יחידת שלדג הפועלת הן למען חיילי היחידה, בוגריה ואזרחי מדינת ישראל בכלל. העמותה הוקמה ע"י יוצאי היחידה והיא שואפת לאגד בתוכה את כל מי ששירתו ביחידה מיום הקמתה.

 

קווי היסוד של העמותה כוללים בין היתר שמירה על הערכים שהוקנו ביחידה: אמינות, אחריות, שאיפה למצוינות, חתירה למגע ועוד, פעילות לרווחת חיילי היחידה הסדירה והעמותה, שמירה על קשר עם המשפחות השכולות, מתן עזרה הדדית בקרב חברי העמותה, פעילות חברתית – טיולים, סדנאות, כנסים ועוד, פעילות התנדבותית ציבורית ועוד.

 

הפעילות במתכונת הנוכחית החלה לפני 7 שנים וכיום היא מתבצעת באמצעות מנכ"לית, סמנכ"לית, מנהלת אדמיניסטרטיבית, מלגאים, מנהלי פרויקטים ובעיקרה על ידי מתנדבים וחברי הועד מנהל.

 

המטרות לשנת 2018, כפי שיפורטו במסמך זה הן העמקת והמשך הפעילויות הקיימות תוך התייעלות ולמידה מתמדת ושילוב חברי עמותה נוספים בעשייה עם דגש על 2 נושאים: התכנית למעורבות חברתית וחיבור בין אנשי העמותה - נטוורקינג.

 

מטרה שנתית 1: מיסוד העמותה ומוסדותיה

 

עמותת יוצאי שלדג היא עמותה רשומה משנת 2001. לעמותה קיימים תקנון,ומטרות ונהלים שנכתבו לפני למעלה מעשור ותוקפו והותאמו לאופי הפעילות במהלך השנים האחרונות. העמותה כיום מתקיימת ע"פ כלל דרישות החוק והתקנות הרלוונטיות לעמותות.

 

 

מטרה שנתית מספר 2: שיווק וקשר עם חברי העמותה-

 

מיתוג ושיווק העמותה הינה מטרה חשובה ומרכזית בעיקר בהתנהלות הפנימית מול בוגרי היחידה אך כמובן גם בהתנהלות מול גורמי חוץ: תורמים פוטנציאלים, מועמדים לשירות ביחידה והציבור כולו.

 

מטרה שנתית 3: הרחבת הבסיס הכלכלי של העמותה, גיוס משאבים

 


האיתנות הפיננסית של העמותה היא בסיס קיומה והיא זו שתאפשר הוצאה לפועל של כל המרכיבים בתוכנית העבודה. יש לעשות לשם כך מאמצים בכל המישורים.

 

מטרה שנתית 4: מנטורינג

 

בשנת 2017 הושק המחזור השביעי של תכנית המנטורינג של העמותה. המטרה השנתית היא למידה מהמחזורים הקודמים ושימור הידע. מטרה נוספת היא העמקת התכנים במסגרת כמו גם פתיחת מחזור פעילות נוסף לקראת סוף השנה.

 

מטרה שנתית  5: נטוורקינג


הבסיס המשותף של חברי העמותה וההכרה שהערכים המשותפים הם יסוד בסיסי לעסקים יוצרים צורך בהרחבה של פעילות נטוורקינג באופן שוטף. זוהי אחת מהמטרות המרכזיות לפיתוח בשנה זו. 

 

מטרה שנתית 6: מלגות

 

תכנית הדגל של העמותה מזה 7 שנים היא תכנית מלגות ללימודים אקדמאיים לבוגרי היחידה. בשנת 2011 חולקו 10 מלגות בסה"כ, ובשנת 2016 חולקו 90 מלגות לתואר ראשון, 2 לתואר שני ו2 לתעודת מקצוע. על פי החלטת הועד המנהל תכנית המלגות מטרתה להוקיר סטודנטים בישראל, בוגרי היחידה, שהצטיינו במהלך שירותם הצבאי ותרמו תרומה משמעותית בשירותם בסדיר או במילואים. בתמורה למלגה, מחויבים המלגאים בעשייה חברתית משמעותית בהיקף של 100 שעות התנדבות שנתיות במהלך לימודיהם.

 

מטרה שנתית  7: פרויקטים משותפים עם היחידה הסדירה

 

העמקת הקשר בין חברי העמותה והיחידה הסדירה. במהלך השנים האחרונות הקשר התהדק והתמיכה בפעילות היחידה גדלה. יש לשמר את הקיים ולהעמיקו.

 

 

מטרה שנתית  8: מעורבות בקהילה פנים וחוץ

 

ע"פ החלטת הוועד המנהל שהתקבלה בשנת 2013, וכחלק ממימוש מטרותיה הרב שנתיות של העמותה, תהיה שאיפה לשלב מרכיבים של תרומה לקהילה בכל אחת מפעילויות העמותה וכחלק נפרד ועצמאי. בשנה האחרונה עלה הצורך לשקול מחדש את אופן הפעילות בפרויקט המעורבות החברתית בעמותה. במהלך משותף של העמותה והיחידה הסדירה, התקיים תהליך חשיבה על העשייה החברתית שלנו כגוף אחד חזק ומלוכד. לאחר תהליך סדור ומקצועי המבוסס על עקרונות יסוד אותם גיבשנו מחברי העמותה נבנתה תכנית עבודה חדשה אשר במרכזה 3 תחומים: עידוד שירות שירות משמעותי בצה"ל, קשישים וניצולי שואה, צעירים מפריפריה חברתית/ גאוגרפית בתעסוקה שאינה הולמת את יכולתם.

 

 

יזכור
תוכניות
קריירה
אירועים
הטבות ייחודיות לחברי העמותה
תרומה לעמותה
עבור לתוכן העמוד