יפתח שמואלי ז"ל

5/07/2011
יפתח שמואלי ז"ל

סיפור חייו:

יפתח נולד ב24.08.1968 בן לנצחיה ויהודה ואח לסמדר ובני ז"ל .

הוא למד בבית הספר היסודי בראש הנקרה, וסיים את לימודיו ואת בחינות הבגרות בבית הספר האזורי המשותף "סולם צור" בגשר הזיו.

היה תלמיד ערני ומתעניין, בעל יכולת עיונית גבוהה, אך לא תמיד רצה להשקיע מאמצים בלימודים. יפתח מצא עניין רב במשחק הכדורסל, בו השקיע הרבה מזמנו וממרצו, משחק זה התאים לגובהו (למעלה מ- 1.80 מטר). הוא אהב את משחק הכדורסל בילדותו והתמיד בו עד מועד גיוסו לצבא.

 

יפתח היה ער מאוד למתרחש סביבו, הכל עניין אותו, הוא רצה לדעת ולהבין על בוריו כל מה שעשה, והתעקש לחקור ולדרוש בנושא עד אשר היה בטוח שהדברים מובנים לו לאושרם, ורק אז, בהתאם להבנתו קבע את התייחסותו, ונקט עמדה.

יפתח היה מקובל מאוד בחברת בני גילו.

הוא עבר את כל הקורסים הימיים, והגיע עד לדרגת מדריך סירת מפרש, ושימש כמדריך בקורסים ימיים רבים, עבר קורס צלילה וגילה עניין רב בפעילות הימית בכלל, בעיקר בצלילה התת-ימית.

לפני גיוסו לצבא יצא לשנת שירות והתנדבות ב"נוער העובד והלומד" ועסק בהדרכת נוער בנתניה. יפתח אהב מאוד לטייל, הוא טייל בארץ לאורכה ולרוחבה והכיר אותה היטב. הגיע בטיוליו עד להרים הגבוהים בסיני, וערך מסע צלילות בחופי סיני מדהב ועד ראס מוחמד.

ב1987 גויס יפתח לצה"ל. יפתח החל את דרכו הצבאית בקורס טיס, שממנו 'נשר' לאחר ארבעה חודשים. הוא התנדב לסיירת 'שלדג' ולאחר שהתקבל אליה עבר טירונות עם הצנחנים, שהיו צעירים ממנו בשנה. הודות לניסיונו בהדרכה סייע רבות לחבריו הטירונים והיה מקובל ואהוד מאוד על החיילים ועל הסגל הפיקודי.

ב30.08.1988 בעת צניחתו האחרונה במהלך קורס צניחה, אירעה תקלה ויפתח נפל בעת מילוי תפקידו.

יהי זכרו ברוך.

הדפסשלח לחבר
יזכור
תוכניות
קריירה
אירועים
הטבות ייחודיות לחברי העמותה
תרומה לעמותה
עבור לתוכן העמוד